top of page

Колаж, що підкорює Україну та світ

  • Фото автора: Єгор Гуков
    Єгор Гуков
  • 21 лют. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Оновлено: 11 черв. 2024 р.

Катя Бондарець колажистка, роботи якої бували на виставках в Україні, Європі та США. Нещодавно вийшла книжка, ілюстрована її роботами.

Про це та плани на майбутнє читайте в матеріалі.



Катя Бондарець професійно займається колажем 3 роки. Створює аналогові та цифрові колажі. Брала участь у виставках в Україні та за кордоном.

«Є в мене гордість: Музей сучасного мистецтва Корсаків має мої 6 робіт в експозиції "Космогонія сенсів"».

Нещодавно вийшла збірка поезій "Книга Love 3.0. Любов, що перемагає", яку Катя проілюструвала.


«Моя життєва необхідність творити. Були довгі пошуки напрямку, пробувала себе в різних видах мистецтва. Але в чомусь мені недостатньо академічних знань, десь мені стало некомфортно. Колаж поки єдине, що мене повністю влаштовує. Свобода і безліч варіантів» — Катя.


Як дійшло до того, що ви ілюстрували книжку?


«Мої роботи на виставці в Києві побачив хтось з видавництва. Написали мені в інстаграмі з пропозицією ілюструвати збірку поезій, а це була одна з моїх мрій, до речі. Я погодилась.


14 лютого відбулась презентація, де автори зачитували під музику свої роздуми стосовно любові, та що значить любов під час війни — це було гарно.


Наклад поки 3000 примірників. Але мені сказали, що замовлять ще ілюстрації, бо видавництво планує розширити і трохи видозмінити це видання».




Про особисту виставку


«29 лютого планується творча зустріч в бібліотеці на Поштовій. До виставки більш ретельна підготовка потрібна. Де в Кривому Розі можна це зробити красиво? У нас є приватна картинна галерея ArtCraftOil, мої друзі пропонують зробити там. Я планую в цьому році це зробити. Київ, скоріше».



Які основні проблеми культурного розвитку в Кривому Розі?


«На мою думку, люди мистецтва в нашому місті розгублено кинуті. Зараз починається якийсь проблиск, але він теж є ініціативою приватною, не на рівні програми розвитку міста! А ще це проблема самих людей.


Увага їх направлена здебільшого на матеріальне і на виживання це зрозуміло. Та все ж починаючи з малечі треба прививати культуру, розвивати відчуття прекрасного. Діти повинні мати надивленість, окрім численних новобудов та мафів, що вони бачать в Кривому Розі, на жаль.


Дуже сумбурні думки, я не спеціаліст в тому. Але питання: де спеціалісти?».


Куди Катя Бондарець може порекомендувати сходити в Кривому Розі?


«Залежить від стану душі. Якщо треба заспокоїтись це парк: побути біля ріки, поспостерігати за пташками, білками чи дивитись за хмаринками.

Якщо хочеться емоцій, то це театр Шевченка, Академія руху, класні заходи Шелтер+, Породи, театр одного актора. Або нова виставка на Транспортній.

Можна просто пройтись: іти і дивитись. Бо частіше ми ідемо тільки у справах» — Катя.


Інстаграм-сторінка Каті: @katybondarets.

bottom of page