Музей-квартира художника Г. І. Синиці
- Єгор Гуков
- 7 трав. 2024 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 14 черв. 2024 р.
На відкритті третьої персональної виставки в художній школі Григорій Синиця сказав:
«Низько вклоняюся Кривому Рогу за те, що визнали мене за життя. Адже культура міста не в кількості галерей чи театрів, а в тому, чи шанує воно свої таланти».
Де шукати музей-квартиру Синиці?
Музей-квартира художника Г. І. Синиці знаходиться за адресою Пр. Університетський 13/18 (3-й поверх). Вхід зі сторони подвір’я, потрібно дзвонити у домофон.
Працює за графіком:
Нд-Чт з 10:00 до 17:00;
Пт-Сб: вихідні.
Вхід:
дорослі — 15 грн;
діти — 10 грн.
Екскурсія — 55 грн. Аби замовити екскурсію потрібно попередньо дзвонити за номером +380 98 424 1317 (Анастасія) та узгодити день.
Про музей-квартиру
Назва музею походить від того, що він розташований у квартирі, де жив Григорій Синиця.
Як зазначає мистецтвознавиця та завідувачка музею-квартири Анастасія Ярошевич, музей функціонує з 1996 року, після смерті художника. Ще за життя Синиця любив запрошувати гостей до своєї квартири.
«Григорій Синиця взагалі хотів, щоб був створений музей його творів, або навіть щось більше, можливо, мистецький центр» — Анастасія.
Наразі в експозиції знаходиться близько 30 творів Григорія Синиці (1970 - 1990-х рр.) та його учня М. Раджабова. Також періодично проходять виставки інших його учнів, близьких до нього сучасних українських митців і майстрів народного мистецтва.
Дізнатися більше інформації про життя та роботи художника ви можете, завітавши до музею-квартири.
Які враження цей простір викликав у молоді — читайте далі:

Катя Бондарець:
«Сподобалася флоромозаїка тим, що це природні матеріали, прості і доступні, і як те, що ми зустрічаємо в повсякденному житті (тростинка, кісточка) перетворюється в умілих руках майстра у витвір мистецтва. Вражають масштаби робіт, панно на всю стіну. Подобається, що Синиця масштабно мислив. Вразив його вислів, де він радіє, що його визнали за життя в Кривому Розі, адже місто славиться не кількістю театрів і галерей, а ставленням до художників».

Слава:
«Музей дуже сподобався. Вміння із простих речей за допомогою певної комбінації скласти образи. Я чув про Синицю ще в дитинстві, вчителі в школі нам розповідали. Досліджувати криворізьку культуру - це нелегко, бо ми живемо в степу і це про перетин, переміщення багатьох течій, людей, культур. Через індустріалізацію міста нам тут не дуже легко жити. Але криворіжці ще шукають себе».

Ганнуся:
«Подобається формат чисто квартирної виставки. Подобається незвичне використання технік і кольорова палітра. Доступність і скритність робіт водночас. Мене покликали друзі. Досліджувати культуру та історію необхідно, бо це просто весело».

Ксенія
«Мені сподобалося, що у нас взагалі існує ця квартира-музей. Я дізналася на лекції від Катерини з "Невтомне" про цей музей, вирішила не гаяти часу і піти на виставку. В одній залі проходить відкриття виставки Миколи Раджабова, тому була можливість в один день охопити цілий пласт творчості криворізьких митців. Дослідження міста для мене особисто дуже важливий процес, адже цьому присвячена моя творчість».
Щоб зробити свої висновки, побачити роботи та дізнатись життєвий шлях художника, варто відвідати музей-квартиру особисто. Сподіваємось, що ця інформація стане в нагоді!
Ілюстрація на обкладинці: Анна Муханова.